مدرسه پرواز خوزستان

اولین مرکز تخصصی ورزشهای هوایی در جنوب کشور

علی رضا محمدیان
متولد و ساکن: اهواز
شغل : کارمند
تخصص فنی: برق، تاسیسات، کامپیوتر
تجارب ورزشی: خلبان پاراگلایدر ، پرورش اندام ، کوهپیمایی ، بستکبال ، تکواندو ، بوکس ، کاراته ، شنا


در سال 1382 پس از شرکت در دوره های خلبانی پاراگلایدر در انجمن ورزشهای هوایی سازمان تربیت بدنی تهران ، تحت مربیگری استاد سام پاشا ، این افتخار را نائل گرید که او نیز به خیل عاشقان پرواز بپیوند. با پشتیبانی انجمن ورزشهای هوایی ، بر طبق احساس وظیفه ای که نسبت به جوانان ، الخصوص هم استانی خود می پنداشت، بعنوان اولین پرنده پاراگلایدر جنوب کشور ، برای اولین بار در جنوب کشور ، فعالیتهای زمینه ساز برنامه های ورزشهای هوایی در  استان خوزستان را ، با پشتیبانی کارشناسان ورزشهای هوایی آغاز نمود .

با وجود اینکه در همان آغازین فعالیتها و گفتمانها با مسئولین ورزش استان خوزستان ، با وقایع تلخ کشته شدن هم پروازی اش روبرو گردید ، اما با توجه به اینکه هزاران شهید نیز، خون خویش را بر پای پرچم ایران هدیه نمودند ، اعتلای نام و پرچم کشورمان را بر این حوادث ارجعیت دانست و به فعالیت خود ادامه داد .

البته

  • از کاروان خیل مشکلات همیشگی در راه خدمت به استان
  • سنگ اندازیهای اداری هدفدار در سالیان متوالی
  • ورق بازی ادارای
  • کینه ورزیها
  • حسادتها
  • دشمنیها
   عقب نماند ...

اما با وجود همه این مشکلات، با استفاده از سرمایه شخصی (بدون کمک دولت) با پشتیبانی شبانه روزی تیمسار بیژن پارسا ریاست انجمن ورزشهای هوایی ، به شناسایی و یافتن سایتهای پرواز در نقاط مختلف خوزستان پرداخت و پس از پانزده ماه تلاش شبانه روزی با حضور استاد سام پاشا در شهرستان باغملک خوزستان ، در شب عید غدیر خم (83/11/10) ، سایت پرواز پاراگلایدر به ارتفاع 750 متر در K 130 شرق اهواز ، بعنوان اولین سایت پرواز کایت و پاراگلایدر استان خوزستان تایید گردید .

اینک خدا را شاکر است با یاری او ، مدرسه پرواز خوزستان همه مشکلات فوق را با موفقیت پشت سر گذاشته و همینک تحت نظارت مستقیم سازمان هواپیمایی کشوری ، پرواز پاراگلایدر و پاراموتور در کلیه نقاط  استان خوزستان معرفی و همگانی گردیده و آموزش داده می شود .

یاد و خاطره مرحوم سردار یوسف آبادی مدیر کل امنیتی استان خوزستان و جناب سرهنگ جعفری معاونت اسبق اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان را که حامی و  پشتیبان  مدرسه پرواز خوزستان بودند را گرامی میداریم .

 

" به امید دیدار شما درآسمان خوزستان "