اغلب خلبانان پاراگلايدر مخصوصاً خلبانان مبتدی هنگام خريد يک بال پروازی مناسب دچار سردرگمی و گيجی می شوند. از طرفی يک انتخاب صحيح بسيار مهم و حائز اهميت است. زيرا اين امر نه تنها ايمنی خلبان را تحت تأثير قرار میدهد بلكه از طرف ديگر ممکن است يک انتخاب نادرست باعث ايجاد مانعی در مسير رشد مهارتهای پروازی وی گردد. معمولا با توجه به سطح درآمد، اغلب خلبانان تمايل به خريد بال ارزان قيمت دارند از سوي ديگر در صورت انجام يک خريد اشتباه برای ايشان ساده نيست تا ضرر تعويض بال خود را به سادگی بپذيرند.

متأسفانه معمولا در طول دوره های آموزشی اطلاعات کاملی در مورد خريد و روش انتخاب تجهيزات پروازی مناسب ارائه نمی شود. و به حکايتی هرکس معتقد است آنچه وی ارائه می کند بهترين است. نکته ای که در اينجا متذکر می شويم اين است که شنيدن و مشورت کردن در اين مورد بسيار برای يک انتخاب صحيح مهم است، اما نکته مهمتر اينکه ازچه کسی می شنويم و آن فرد چه ميزان تخصص و صلاحيت در ارائه اطلاعات درست دارد. بهترين مشاور شما مربيان پاراگلايدر مي باشند.

پس به اين نکته مهم توجه کنيد: پای پول و ايمنی شما در ميان است پس به اندازه کافی مطالعه کنيد و درست تصميم بگيريد

اول آنکه فقط به دنبال بالی در سطح مهارت خود باشيد. معمولا تمام شرکتها محصولات خود را طبقه بندی شده عرضه و معرفی می کنند. مثلا اگر يک خلبان مبتدی هستيد ببينيد آن شرکت کداميک از بالهای خود را مناسب خلبان مبتدی اعلام کرده است. مراجعه به كاتالوگ و وب سايت آن شركت اطلاعات مفيدي در اختيارتان قرار خواهد داد.

دوم به استانداردهای بال توجه کنيد. درحال حاضر استاندارد EN مهمترين مرجع در اين مورد است. بهتر است حداقل کمی درباره چگونگی تستها و دادن استاندارد به بالهای پاراگلايدر اطلاعات كسب كنيد. آيا می دانستيد اين امکان وجود دارد که شما از نظر خلبانان تست و همچنين فرم ثبت آيتمهای تست شده هر بال مطلع شويد. بهتر است بالی بخريد که اين اطلاعات برای آن در دسترس باشد. وب سايت para2000.info يک مرجع مناسب برای دسترسی به اين اطلاعات و مقايسه بالهاست.

ما در مورد بالهايي که برای فروش عرضه می نماييم سعی خواهيم کرد تا به زودی لينک مربوط به اين اطلاعات را برای هر بال در صفحه مشخصات آن درج کنيم تا شما با آگاهی و شناخت بيشتری انتخاب کنيد.

از سوي ديگر شما مي توانيد همين الآن با ارسال پيام و يا تماس تلفني از مشاوره رايگان ما بهره مند شويد.

تلفن هماهنگی: 8775 111 0916

در صورت هرگونه سوال می توانيد با شماره فوق تماس حاصل فرموده و يا از طريق لينک زير سوال خود را مطرح فرماييد

(اين مطلب به زودی کامل تر خواهد شد. مجددا به اين صفحه سری بزنيد.)